לימודים והרצאות על ידי שושנה בן-דור ודוד מהרט- בנושא חג הסיגד באוהל ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה

למרות שכיום רובם המוחלט של יהודי אתיופיה מתגורר בישראל, הקהילה ממשיכה לחגוג את חג הסגד. בישראל היה החג מקור התכנסות שנתי של כלל קהילת יוצאי אתיופיה, והוא מהווה מקור חיבור לשורשים ולתרבות.

הסגד נחוג בהשתתפותם של המוני משתתפים מקרב קהילת יוצאי אתיופיה העושים דרכם לירושלים, צעירים ומבוגרים כאחד. הרוב נאספים בטיילת ארמון הנציב, בעוד אחרים פונים לכותל המערבי.

קסים שמוצאם מקהילות מקומיות שונות, נושאים את האורית בתהלוכה ססגונית. במקום ההתכנסות נישאת תפילה על ידי קסים. באמצע פרק התפילה והקריאה מן האורית באים גם נציגי הציבור לברך את הקהל – נוהג מרכזי באירוע. רבים מקרב חברי הקהילה ממשיכים לשמר את מנהג הצום עד אחרי הצהריים, ובסיומו אוכלים את הדאבו.

ככל שתהליך השתלבותם של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית נמשך, הצעירים מתחילים לאבד את הקשר למסורת של יהודי אתיופיה, כמו גם את השליטה בשפה האמהרית. ארגון צפון אמריקה בשיתוף ארגונים נוספים המזוהים עם קהילת יוצאי אתיופיה, עושה מאמצים לשמר את מנהג חג הסיגד כחלק מהפסיפס התרבותי של העם היהודי . באוהל שהוקם ע"י ארגון צפון אמריקה הועברו השנה הרצאות בנושא החג ע"י מר דוד מהרט מנכ"ל הארגון ועל ידי גברת שושנה בן דור המנכ"לית לשעבר של הארגון. האורחים באוהל למדו טקסטים מתוך תפילות היום המדגימות את העושר הרעיוני, הספרותי והאימוני של התפילות