מלגות לתלמידי חט"ב ותיכון

רוב תלמידי יוצאי אתיופיה, הנשארים ללמוד במסגרת התיכון המקומי, לומדים במסלול לבגרות מלאה.

מטרה

לטפח תלמידים מצטיינים במוסדות העל יסודיים

מטרה

הגדלת מספר התלמידים הלומדים במוסדות חינוך איכותיים בהם גובה תשלום ההורים מהווה מחסום.

מטרה

הגדלת  מספר התלמידים יוצאי אתיופיה הלומדים במסלול בגרות איכותית (העומדת בתנאי הסף לכניסה לאוניברסיטאות)

רקע תכנית המלגות

תכנית מלגת תיכון נוסדה בשנת 1996. על רקע מציאות שבאותה תקופה קרוב ל-90% מתלמידי העל יסודי יוצאי אתיופיה למדו בחינוך הפנימייתי- בכפרי נוער שלרוב היו ברמה לימודית נמוכה מאוד. כמעט דור שלם של בני הקהילה למדו והתחנכו מחוץ לבית, מנותקים מהמשפחה הגרעינית ומהסביבה הטבעית, והחינוך בכפר הנוער זימן להם מפגש בעיקר עם נוער שבא מרקע כלכלי חברתי נמוך.

מטרות תכנית המלגות

כיום המצב שונה והרבה יותר תלמידים לומדים בבתי ספר בעיר מגוריהם וחיים עם משפחתם. נציין, כי לתוכנית שלנו, שבמשך 24 שנים העניקה מלגות לאלפי תלמידים, יש חלק בשינוי המגמה של צמצום מספר התלמידים המתחנכים בכפרי נוער. בהתאם לשינוי זה, כיום מטרת תכנית המלגות היא לטפח תלמידים מצטיינים במוסדות העל יסודיים ולהגדיל את מספר התלמידים הלומדים במוסדות חינוך איכותיים בהם גובה תשלום ההורים מהווה מחסום. אנו שואפים להגדיל את מספר התלמידים יוצאי אתיופיה הלומדים במסלול בגרות איכותית, שכיום רק כ- 43% מתלמידים יוצאי אתיופיה מסיימי י"ב הם זכאים לתעודת בגרות איכותית (העומדת בדרישות הסף של האוניברסיטאות), לעומת כ- 70.6% מכלל תלמיד חינוך העברי. למשל ב-2018 מתוך 3,196 מסיימי י"ב רק 95 תלמידים יוצאי אתיופיה נבחנו ב-5 יחידות מתמטיקה. כיוון שבגרות איכותית מובילה להשתלבות חברתית בעתיד ולפתיחת אפשרויות והזדמנויות הן בשירות הצבאי והלאומי והן בעתיד התעסוקתי ובהשכלה גבוהה. התכנית פועלת בפריסה ארצית ומדי שנה מוענקים מאות מלגות לתלמידים

איך זה עובד?

ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה" מציע מלגות עבור תלמידים הלומדים בבתי ספר על יסודיים ברמה לימודית גבוהה מצטיינים במסלול בגרות איכותית של 4-5 יח"ל במתמטיקה, אנגלית מדעים וטכנולוגיה או במסלול מצוינות פנימי שקיים בבית הספר כגון מוסיקה, רובוטיקה ועוד. כמו כן נסייע לתלמידים שהשתתפו בתוכנית "הלימודיה" שלנו בבית ספר היסודי.
נציגי בתי הספר יפנו אלינו ולאחר מילוי המסמכים הנדרשים, יוחלט על גובה המלגה לכל תלמיד. כיום סכום המלגה השנתי המקסימלי לתלמיד הינו 1000 ₪.

המשובים שלך חשובים לנו

צור איתנו קשר

דילוג לתוכן