אודות

מי אנחנו?

"ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה" נוסד בארצות הברית בשנת 1982 במטרה לסייע  לקהילת יהודי אתיופיה –  לשרוד באתיופיה, לעלות לישראל ולהיקלט בחברה הישראלית כשווים בין שווים ולשמר את מורשתם העשירה והייחודית. המשרד בישראל נפתח בשנת 1984 והוכר כעמותה בשנת 1995. במהלך שנות השמונים והתשעים שלח הארגון יותר מעשרים משלחות לאתיופיה על מנת לבקר בכפרים היהודיים, להכיר את אורח החיים בהם, לספק משאבים ולשמור על קשר עם הקהילה. במהרה הבינו ראשי הארגון כי עבודתם לא תמה עם נחיתת העולים מאתיופיה והפיכתם לאזרחי מדינת ישראל. מייסדי ופעילי הארגון מאמינים כי החינוך הוא האמצעי החשוב ביותר לקליטה מוצלחת של הקהילה בישראל. אנו מאמינים ביכולתם של בני הקהילה לשגשג ולהצליח, כל עוד יקבלו את הכלים החינוכיים והמקצועיים הדרושים לכך.

השאיפה שלנו

שילוב מלא של הקהילה בחברה הישראלית. סגירת מעגל: אין דבר שנותן לנו סיפוק גדול יותר מאשר הענקת מלגה במסגרת תוכנית "אמץ סטודנט" לצעיר, שקיבל מאיתנו סיוע ב"לימודיות״ . בביה"ס היסודי, מלגה בתיכון  ולומד  כעת במוסד להשכלה גבוהה. מספר הצעירים האלה הולך וגדל, חלקם אף סיימו את התואר ושולבו בשוק העבודה כאנשי מקצוע אקדמאים

מה אנחנו עושים?

בין השנים 1984 ל – 1993 פעל משרד הארגון בישראל כקרן התומכת בתכניות בתחומי הקליטה, החינוך והרווחה. בשנת 1993 הפך הארגון לגוף מפעיל, המתמקד בפיתוח  ובהפעלה של תכניות חינוכיות, העונות לצרכים של העולים מאתיופיה ויוצאי אתיופיה העולים מן השטח, במטרה לקדם ולהבטיח את קליטתה המוצלחת של הקהילה בישראל. התכניות המופעלות היום על ידי הארגון מכוונות לתת מענים לצרכים הממוקדים של הקהילה האתיופית: העלאת ההישגים של תלמידי בתי הספר היסודיים בקרב הקהילה במסגרת ה"לימודיות", כאשר שיפור ההישגים הזה יהווה מודל ומקור השראה לכלל האוכלוסייה, קידום מתן בחירה חופשית לתלמידי חט"ב ותיכון, באמצעות מלגות המסייעות להורים המתקשים לשלם את העלויות הנדרשות, ומתן עידוד וסיוע כלכלי לצעירי הקהילה הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה.

אל תיתן למוחות קטנים לשכנע אותך שהחלומות שלך יותר מדי גדולים" (שון קומבס)

ההבדל בין אלה המוצלחים שסביבנו לבין אלה שלא, זו מידת הנחישות שלהם.

מנת משכל שאדם נולד איתה היא חשובה אבל היא לא קובעת אם אדם יגשים את שאיפותיו או לאמידת הנחישות של האדם, היא הקובעת.

נחישות היא הצגת מטרה ארוכת טווח ויעדים קצרי טווח ויומיומיים ולהיות להוט להשיגם

אנשים נחושים דומים לרצי מרתון: הם חושבים רחוק, וכל צעד שהם עושים מקדם אותם להשגת היעד 42.195 ק"מהם מתעלמים מהספקנים והמפקפקים ביכולתם, נלחמים בקשיים ללא פשרות ועושים הכל כדי לנצח.

אנחנו בנאקו"ג' משולים לאלה העומדים בצידי הדרך והזורקים בקבוק מים לרצי המרתון

דוד מהרט

מנכ"ל ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה

0
תלמידי לימודיות
0
סטודנטים ובוגרים
0
מלגות לתלמידי על יסודי

ועד המנהל

ישעיהו יאסו – יו"ר
ד"ר יוסי צדוק
אבי ילאו
נאוה שלמוביץ גלעד
ד"ר סבטלנה צ'צואשווילי בולוטין
אור פירון זומר

דילוג לתוכן